İzlanda Edebiyat Ödülü’nün kazananı Yaralar “beklentileri yükselten” (New York Times) yazar Auður Ava Ólafsdóttir’in keyifle okunan ve kalpleri ısıtan yeni romanı. Bir adamın zarafet, iç görü ve mizahla anlatılan bu kendini keşfetme hikâyesi, varoluşu için yeni bir neden bulmasında ona yardımcı oluyor.

Jonas Ebeneser, her şeyi tamir etme takıntısı olan becerikli biridir ancak kendi hayatındaki hataları tamir etmekten aciz görünür. Elli yaşına girmesine ramak kala boşanmış, kızı Gudrun Waterlily’nin biyolojik babası olmadığını keşfetmiş, varoluşçu bir krize girmiş ve yaşama isteğini tamamen kaybetmiştir. Yaşlı annesini bakımevinde ziyaret ettiğinde gizlice kendisini nasıl, ne zaman ve nerede öldüreceği konusunda kafa yormaya başlar.

Jonas, biricik kızının cesedini görmesini önlemek için yurtdışında ölmenin en iyisi olduğuna karar verir. Alet kutusundan biraz daha fazlası ve birkaç parça eşyası ile savaş sonrası dumanı tüten isimsiz bir ülkeye gider. Çok az misafiriyle tenha Hotel Silence’da bir oda tutar ve diğer insanların yaralarının ne kadar derin olduğunu fark ederek kendi yaralarına da farklı bir göz ile bakmaya başlar.

Hayatın sonsuz olasılıklarının, dönüşümlerin ve ikinci şansların şöleni Yaralar bir insanın, bir toplumun ve umutsuzluğun derinliklerinden yenilenmeye doğru açılan yolun heyecan verici hikâyesi.