O ZAMAN DANS (KARINE LAMBERT)

Yazar: Karine Lambert
Çevirmen: Melis Oflas

Marguerite, şehrin banliyösünde tutucu bir avukat olan kocası ile rahat fakat sıkıcı bir yaşam sürmektedir. Kocası öldüğünde, hayatın ona aldırmadan geçip gittiğini fark eder.

Marcel ve eşi Nora’nın Cezayir’i terk ettikleri günden beri sevgi dolu bir beraberlikleri vardır. Birlikte geçirdikleri altmış yılın ardından Marcel, Nora’yı da yolunu da kaybeder.

Marguerite ve Marcel; iki ayrı dünya, iki ayrı geçmiş. Hiç karşılaşmamaları gerekir. Fakat gelin görün ki inzivaya çekildiklerinde yolları kesişir ve aralarında bir bağ kurulur. Onlarınki kalpleri ısıtan, ezber bozan, dans etmeye teşvik eden unutulmaz bir hikâyedir.

“Tam anlamıyla büyüleyici… Şefkatle ve dokunaklı bir dürüstlükle çizilmiş karakterleri ile hassas ve umulmadık bir aşk hikâyesi. Bayıldım. Raflardan uçup gitmeyi hak ediyor!” Ruth Hogan

“Bu yaşlanmanın keyiflerini ve umutsuzluklarını içinde barındıran, tam bir sadelikle yazılmış, muhteşem, iyimser, sıklıkla da komik bir aşk hikâyesi. Kalbi genç kalanlar için mükemmel.” Daily Mail